Olej z krwawnika jest doskonałym produktem do pielęgnacji skóry i włosów. Jego właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne sprawiają, że jest on szczególnie polecany do pielęgnacji cery problematycznej, mieszanej, tłustej, trądzikowej oraz naczynkowej. Olej z krwawnika ma także działanie ściągające, ochraniając głębsze warstwy skóry przed uszkodzeniem oraz powodując regenerację poparzonych lub zranionych tkanek. Dodatkowo, jego właściwości przeciwutleniające chronią skórę i włosy przed procesami utleniania, a także pośrednio nawilżają, hamując utratę wody przez skórę.
Jak zrobić olejek z krwawnika?
Aby przygotować olej z krwawnika, należy wykonać następujące czynności: 1. Do wyparzonego i suchego słoiczka wsypać kwiaty krwawnika (świeże lub suszone). 2. Zalać kwiaty olejem z pestek winogron, tak aby całość była pokryta olejem. 3. Ustawić słoik w ciepłym słonecznym miejscu na 2-3 tygodnie, codziennie potrząsając słoikiem i upewniając się, że kwiaty znajdują się pod warstwą oleju. 4. Przecedzić olej przez gazę. 5. Przelać olej do nowego słoiczka z ciemnego szkła i przechowywać w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu.
Jakie działanie ma krwawnik?
Krwawnik pospolity od wieków jest uznawany za środek zatrzymujący krwawienie zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jego nazwa pochodzi od tego właśnie właściwości. Roślina ta ma również wiele innych właściwości, takich jak działanie rozkurczowe, odtruwające, przeciwzapalne, przeciwbólowe i usprawniające procesy trawienne.
Na co macerat z krwawnika?
Macerat z krwawnika to naturalny składnik, który może być wykorzystywany w kosmetykach o działaniu oczyszczającym i antyseptycznym. Jego właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne sprawiają, że jest on szczególnie polecany do stosowania w produktach do pielęgnacji skóry. Ponadto, krwawnik zawiera silne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu może być stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry.